Masáže

Každou sobotu a neděli od 15.00 do 22.00 hod Marta Klopetzová   MASÁŽ MAGNETIC TOUCH Jedná se o masáž s využitím magnetoterapeutických pomůcek (neodymiových magnetů) o síle 2200 gaussů. Díky masáži dochází ke zrychlení látkové výměny a detoxikaci, zlepšení prokrvení a okysličení tkání, uvolnění ...

Více →

Každou sobotu a neděli od 15.00 do 22.00 hod
Marta Klopetzová

 

MASÁŽ MAGNETIC TOUCH

Jedná se o masáž s využitím magnetoterapeutických pomůcek (neodymiových magnetů) o síle 2200 gaussů.

Díky masáži dochází ke zrychlení látkové výměny a detoxikaci, zlepšení prokrvení a okysličení tkání, uvolnění spasmů a kontraktu, podpoře hojení a regenerace. Má protizánětlivé, protirevmatické, protibolestivé a protiotokové účinky.

Magnety neovlivní žádné kloubní náhrady a implantáty, neboť od roku 1963 se v medicíně používají pouze materiály z nevodivých kovů.

Síla magnetů a jejich účinky

Je experimentálně dokázáno, že 500G je minimální síla magnetického pole, která může vyvolávat pozorovatelné efekty. Prokazatelné účinky magnetického pole na lidské zdraví při dlouhodobém používání jsou hodnoty od 800 gaussů. Hustota magnetického toku nezávisí na počtu magnetů v daném výrobku (hodnota jednotlivých magnetů se nesčítá). Magnetická síla – intenzita magnetického pole – se udává v gaussech (G) nebo teslách (T). Gauss udává počet linií magnetického pole na 1cm2.

Co dokázaly vědecké výzkumy na poli biomagnetizmu Živé organizmy jsou velice citlivé na magnetické pole. To působí na každou buňku v těle. Efekty magnetu na krevní obraz, především na erytrocyty a sedimentaci, nastávají, když se krev vystaví působení magnetického pole. Kvantitativní i kvalitativní efekty působení magnetického pole jsou viditelné na tkáních i na buněčném metabolizmu. Je prokázáno, že magnetické pole ovlivňuje životní energii lidí. Existuje vzájemné působení mezi funkcemi centrálního nervového systému a magnetickým polem. Některé poznatky ukazují, že magnetické pole má přímý vliv na části mozku, které kontrolují endokrinní systém. Magnetická terapie má inhibiční efekt na bolesti ve smyslu zabraňování progrese bolesti. Vlivem magnetické terapie dochází k rychlejšímu hojení ran a zlomenin. Existují pozitivní efekty zachování pH v buňkách a tkáních. Účinky magnetického pole se využívají při bolesti kloubů a páteře, artróze, artritidě, bolesti hlavy a migréně, špatné cirkulaci krve, únavě, nespavosti, stresu, nervozitě, depresi.

Délka: 120 min
Cena: 1300 Kč

 

MASÁŽ – HOT STONES – HORKÉ LÁVOVÉ KAMENY

Jedna z nejluxusnějších a nejúčinnějších masáží přicházející z Polynésie, která využívá mnoho tisíc let staré znalosti.

S použitím harmonie masážních technik a horkých kamenů dochází k hluboké relaxaci, což činí z tohoto druhu masáže opravdový požitek. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř. Pomáhá též s léčbou revmatismu, křečí, stresu, nespavosti, bolesti hlavy a lymfatického oběhu. Důležitou složkou jsou kameny. Jde o kameny vzniklé z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, a tudíž mají vysoké relaxační účinky. Těžké čedičové černé lávové kameny jsou protkány minerálními žilkami v základní barevné variaci od tmavě šedé do černé. Složení kamenů je velice důležité pro jejich použití, zda pro horkou nebo studenou terapii. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na 38-40°C. Neméně důležitá je technika masáže. Jde převážně o relaxační metodu vycházející z čínského učení o energetických drahách v lidském těle – meridiánů. Využívá se neurodistenzivní masáž a světové techniky (thajské, shiatzu, sportovní). Masírování horkými kameny je šetrnější než klasická masáž.

Délka: 60 min
Cena: 500 Kč

 

Thajská Masáž

Je odlišná od nám známé evropské masáže, která se též provádí s využitím oleje. Thajská masáž je vynikající prevencí před nemocemi a prostředkem k dosažení dobré fyzické kondice a psychické pohody. Zejména pomáhá při bolestech hlavy, migrénách, při artritidě, ischiasu. Při bolestech zad odstraňuje bolestivost páteře, uvolňuje bolest svalů a kloubů, posiluje nervový systém. Thajská olejová masáž obsahuje prvky tradiční thajské masáže, ale i znalostí indické ajurvédy. I zde můžeme mluvit o léčebné masáži, která uvolňuje svaly a působí příznivě na krevní a mízní oběh i na imunitní systém. Podstata onemocnění je dána nerovnováhou v našem organismu a také nesouladem mezi námi a okolím. Ajurvéda je snad nejstarší zachovalý systém léčby na světě, který obsahuje takové prvky, jako jsou bylinky, léčivé kameny, barvy, dietu, aromaterapii a v neposlední řadě masáže, především olejové. Pravidelná masáž uklidňuje nervový systém, uvolňuje svalové napětí, stimuluje krevní oběh, redukuje otoky a tuhnutí tkáně a napomáhá regulaci střev.

Délka: 180 min
Cena: 2000 Kč

 

Thajská masáž záda a šíje

Délka: 60 min
Cena: 600 Kč

 

Klasická masáž záda

Délka: 40 min
Cena: 400 Kč

 

Koupel a masáž nohou

Délka: 40 min
Cena: 400 Kč

 

Thajská masáž nohou

Thajská masáž nohou má velmi hlubokou tradici léčby, praktikuje se v podstatě přes 3 000 let a inspirovala se čínskými starověkými terapiemi. Thajská masáž nohou vychází z nauky o tělesných energetických drahách, které spojují články mezi chodidly a jednotlivými částmi těla a veškerými orgány a žlázami. Stimulace reflexivních bodů má pozitivní účinek na celý organismus, působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu.

 

Reflexivní thajská masáž nohou a chodidel

Reflexivní thajská masáž nohou představuje jednu z vrcholných klasických thajských masáží. Thajská masáž navodí hluboké uvolnění a zlepší zdravotní stav. Stimulace vegetativních bodů jednotlivých lidských orgánů při thajské masáži nohou je spojena s masáží svalů lýtek. K thajské masáži nohou je dle thajské tradice používán také speciální dřevěný kolíček.

Účinky thajské masáže nohou: posiluje imunitu, uklidňuje organismus, zlepšuje krevní oběh, zlepšuje oběh lymfy, omezuje riziko tvorby civilizačních nemocí spojených s poruchami krevního oběhu, odstraňuje pocit těžkosti a únavy nohou a otoky chodidel, stimuluje funkci vnitřních orgánů, posiluje nervovou soustavu, odbourává stres, očišťuje tělo od toxinů a nečistot

Délka: 90 min
Cena: 850 Kč

 

Fonoforéza

Přikládání terapeutických ladiček o přesných frekvencích na meridiány nebo akupresurní body je jemnou metodou pro obnovu energetické rovnováhy v těle. Výborná alternativa a doplněk shiatsu. Samostatně lze použít např. při ošetření obličejových dutin nebo celkové ošetření velmi oslabeného člověka.

Cena: 300 Kč

 

Tibetské mísy – doteky přítomnosti

Zpívající mísy slouží jako rituální nástroj k harmonizaci. Vytváří úžasné harmonie zvuků a vibrací. Zvláštností tibetských mís je jejich silná a léčivá vibrace. Máte pocit, jako byste se rozplynuli v celém vesmíru. Vibrace tibetských mís má ověřené terapeutické účinky proti stresu, bolestem, stavu nevolnosti, přepracovanosti a napětí. Velmi dobře působí na bolesti v zádech a migrény. Běžně se stává, že v průběhu harmonizace vnímáte zmírnění svých fyzických či psychických potíží. Tuto harmonizaci propojujeme s přikládáním čakrových kamínků na centra čaker.

Délka: 50 min
Cena: 400 Kč

 

Celková masáž

Celková masáž se skládá z koupele nohou s léčivými účinky, peelingu a masáže nohou hojivým bylinným krémem. Poté následuje vetření zklidňujícího balzámu vysoké kvality. Na zádech bude provedena olejová thajská masáž s následným uvolněním krční páteře, následuje indická masáž hlavy. Na obličeji je provedena masáž s minerálními kameny. U žen je tato masáž doplněna kosmetickým ošetřením.

Délka: ženy 150 min/muži 120 min
Cena: 1500/1200 Kč

 

DETOXIKAČNÍ MASÁŽ MEDEM

Medovou masáž řadíme mezi starou a osvědčenou léčitelskou metodu, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních).

Při medové masáži prostupuje léčivá síla včelího medu pokožkou přímo do organismu. Jsou tak vysávány staré usazeniny a jedy až z hloubky tělesných tkání. Přes reflexní zóny zad stimuluje masáž činnost orgánů těla, které k nim patří. Při onemocnění těchto orgánů se může podstatně podílet na jejich léčení. Medová masáž umožňuje svou podstatou provádění, tedy“ tzv. pumpováním“ za pomoci medu, na rozdíl od klasické masáže uvolnění toxinů z těla. Svým detoxikačním působením osvobozuje medová masáž celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadil z životního prostředí, potravy a léků. Medová hmota obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Je proto vhodná zvláště při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin.

Délka: 60 min
Cena: 500 Kč

 

DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ

Je to jemná manuální terapie, při níž jsou klouby, obratle a brány energie uvedeny do správné polohy. I když můžeme pociťovat bolest, je to na rozdíl od jiných korekčních nebo chiropraktických metod šetrný a bezpečný způsob ošetření bez vedlejších účinků. Tlakem palce na páteř mohou být uvolněny blokády v tkáních i energetické bloky. Příčinou nesprávných poloh obratlů může být zkrácení svalů, nestejná délka dolních končetin, výrony způsobené nehodami, pády. Tato metoda vyrovnává celkovou statiku těla. Důležitou roli při uvolňování spazmat v okolí obratlů a při jejich vyrovnávání při centralizovaných posunech sehrávají baňky s ventily. S Dornovou metodou se zároveň aplikuje Breussova masáž páteře. Masíruje se přímo páteř, její vzpřimovače a povrchové svaly. K regeneraci meziobratlových plotének a k hlubšímu uvolnění svalů se používá třezalkový olej.

Délka: 60 min
Cena: 500 Kč

 

Malachitový dotek

Ošetření z řady Gemothermal obsahují mikronizované minerály, které po nanesení na pokožku přináší užitek podle svých vlastností s působením na fyzickou úroveň.

KRÉMOVÝ TĚLOVÝ PEELING S POMERANČEM

obnovuje a okysličuje pokožku. Tělový exfoliant s částicemi z pomeranče, meruňky, hroznů a liči, které čistí, vyhlazují a hydratují pokožku.

DETOXIKAČNÍ TĚLOVÝ ZÁBAL SE ZELENÝM

ČAJEM čistí a okysličuje pokožku. Bublající zábal ze zeleného čaje a citrusů s detoxikačními vlastnostmi, jehož pěnivý účinek pomáhá eliminovat otoky, toxiny a nečistoty, které se hromadí v pokožce a usnadňuje její okysličení. Zábal je možné použít na oblast břicha a plic anebo celé tělo.

VÝTAŽEK Z MALACHITU

Malachit je žilkovaný zelený drahokam, který se též používá v terapiích vztahujících se na veškeré čakry. Jedná se o kámen rovnováhy, neboť snadno absorbuje negativní energii, a tím rychle ulevuje od svalových bolestí a napětí, zlepšuje náladu, pomáhá regenerovat tkáně a vyvažuje poruchy emocí, podporuje inspiraci a je symbolem kreativity, působí proti volným radikálům a dochází k celkovému zlepšení obranyschopnosti pokožky.

GELOVÝ MASÁŽNÍ OLEJ PROTI ÚNAVĚ S MALACHITEM

uvolňuje napětí, má silný hydratační a zjemňující účinek, spojuje vlastnosti potřebné pro uvolnění napětí a harmonizaci těla.

Délka: 120 min
Cena: 1500 Kč